Substancje szkodliwe w kosmetykach

Czy wybierając kosmetyki do codziennej pielęgnacji zwracasz uwagę na ich skład? Czy zastanawiasz się, co takiego kryje w sobie wybrany przez Ciebie produkt?

Pamiętaj, że niesprawdzone kosmetyki mogą wpłynąć negatywnie na Twoje zdrowie i samopoczucie. Dotyczy to przede wszystkim osób, które stosują duże ilości kosmetyków o kiepskich składach. Kremy, balsamy, szampony, odżywki, olejki, kosmetyki do makijażu , czy pasty do zębów,  które mogą być bogate w substancje szkodliwe, stosujemy nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. Absorpcja substancji chemicznych, zawartych w kosmetykach odbywa się przez mieszki włosowe, gruczoły potowe oraz naskórek. W przypadku absorpcji przez skórę, toksyny dostają się bezpośrednio do krwiobiegu. 

szkodliwe substancje w kosmetykach

A zatem, które substancje, widniejące w składzie kosmetyku będą szkodliwe?

Ftalany - służą do nadawania kosmetykowi kremowej konsystencji ( żele, płyny do kąpieli, mydła, mleczka, balsamy do ciała, perfumy, środki do stylizacji włosów). Ftalany przedostają się do gruczołów dokrewnych, mogą przyczyniać się do niepłodności, nowotworów piersi, czy przedwczesnego dorastania u młodych dziewczyn. 

Sles i sls - znajdują się głównie w szamponach do włosów, mydłach, żelach,mleczkach pod prysznic oraz żelach i piankach do twarzy. To co jest w ich przypadku najbardziej niebezpieczne, to że wchodzą w reakcję z innymi środkami chemicznymi, znajdującymi się w kosmetykach i tworzą niebezpieczne związki, wywołujące podrażnienia skóry, oczu, dróg oddechowych. W celu ich usunięcia z organizmu mocno nadwyrężania jest nasza wątroba. 

Formaldehyd - stosowany jest przede wszystkim jako substancja konserwująca. Znajdziesz go przede wszystkim w lakierach do paznokci i odżywkach, a także w dezodorantach, antyperspirantach czy produktach do stylizacji włosów. Formaldehyd został zaliczony do substancji o właściwościach kancerogennych, które mogą się przyczyniać do rozwoju nowotworów. 

DEA - zapewnia efekt pienienia się. Znajdziesz go w szamponach, żelach pod prysznic, mydłach. Mogą powodować podrażnienia skóry i oczu, często też powodują trudne do leczenia podrażnienia skóry głowy.

Triclosan - głównie znajdziemy go w paście do zębów, dezodorantach, antyperspirantach, czyli kosmetykach, których używamy nawet kilka razy dziennie. Ich częste stosowanie wpływa znacząco na gospodarkę hormonalną, zaburza pracę tarczycy i gruczołów rozrodczych, prowadząc do wielu stanów chorobowych na tym tle. 

Aluminium - mocno podrażnia układ immunologiczny, przyczyniając się do rozwoju wszystkich chorób autoimmunologicznych ( Hashimoto, toczeń, RZS, AZS itd) , negatywnie wpływa na układ rozdrodczy, szczególnie niebezpieczny jest dla kobiet w okresie dojrzewania, w ciąży czy karmiących piersią.  Znajduje się głównie w dezodorantach i antyperspirantach. 

Benzen, toluen - powstaje z ropy naftowej, znajduje się w wielu kosmetykach kolorowych, szczególnie niebezpieczne są szminki, które niestety zawierają go najwięcej. 

Parabeny - chronią przed pleśnieniem i szybkim psuciem się kosmetyków, niestety budowa przypominają estrogeny i z łatwością przenikają do organizmu powodując zaburzenia hormonalne, w konsekwencji prowadząc do nowotworów piersi, dróg rodnych, jak ołów. 

Parafina - ma ona swoich zwolenników i przeciwników. Lepiej jednak zdecydować się na kosmetyki, które jej nie zawierają. Parafina bowiem może powodować wypryski, trądzik, powoduje tworzenie licznych zaskórników, uniemożliwia skórze " oddychanie" i usuwanie toksyn. 

separator

Kosmetyki dobrej jakości bez wyżej wymienionych składników, zapewnią Ci nie tylko dobry wygląd ale również albo przede wszystkim - zdrowie.

Dlatego, jeśli tylko masz wątpliwości przy wyborze właściwego kosmetyku, zaufaj sprawdzonym kosmetykom profesjonalnym, w pełni bezpiecznym,o dobrym, przebadanym składzie a dodatkowo- co równie ważne- indywidualnie dopasowanym przez naszych specjalistów dla Twojej skóry. 

bezplatna konsultacja w gabinecie kosmetycznym poczucie piekna

 

Powiązane Artykuły

KOREAŃSKA PIELĘGNACJA - w czym tk...
KOREAŃSKA PIELĘGNACJA - w czym tk... Koreańska pielęgnacja – przejściowa moda, czy może trwały trend warty naśladowania? Dowiedz się na czym polega! Sprawdź, które zasady koreańskiej pielęgnac...
Czy kremy trzeba zmieniać? O przy...
Czy kremy trzeba zmieniać? O przy... Czy od kremu można się uzależnić? Jak często i w jakiej sytuacji należy wymieniać kosmetyki stosowane w codziennej pielęgnacji skóry? Dlaczego Twój ulubion...
5 najpopularniejszych błędów piel...
5 najpopularniejszych błędów piel... Czy w Twojej codziennej pielęgnacji skóry popełniasz błędy, które mogą doprowadzić do powstania zmarszczek, przebarwień i niedoskonałości? Poznaj 5 niewłaś...
Poczucie Piękna Wrocław
Gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna
Salon kosmetyczny we Wrocławiu
 
ul. T. Kościuszki 29, Wrocław
NIP 8992941192

Najnowsze opinie

Do gabinetu kosmetycznego POCZUCIE PIĘKNA i w cudowne ręce Pań trafiłam z polecenia i był to strzał w 10!!!! Profesjonalizm oraz niezwykle miła atmosfera, jaką wprowadzają dziewczyny to nie wszystkie atuty tego miejsca. Profesjonalnie wykonywane zabiegi oraz wiedza, jaką posiadają Panie spowodowały, że z przyjemnością oddaje się w Ich ręce :) - Anna M.