Jak dbasz o swoją skórę na co dzień? Czy stosujesz kosmetyki anti-age? Czy chronisz cerę przed słońcem i rodnikami? Kiedy ostatni raz zafundowałaś sobie odżywczy zabieg na twarz? Odpowiedz na te pytania i sprawdź, czy na pewno robisz wszystko, aby zachować swoją młodość na dłużej. Jeśli nadal uważasz, że masz jeszcze czas, żeby pomyśleć o zmarszczkach, to… nie masz racji.
Kiedy skóra zaczyna się starzeć?
Mało kto wie, że pierwsze niekorzystne zmiany w naszej skórze zachodzą już około 25 roku życia. Spada poziom kwasu hialuronowego, a więc nawilżenia. Zaczyna się powolna degradacja włókien kolagenowych i elastynowych odpowiedzialnych za jędrność i sprężystość skóry. Zmniejsza się ilość produkowanego kolagenu, a do tego delikatnie spowalnia nasz metabolizm komórkowy, przez co naskórek nie regeneruje się tak szybko jak dawniej. Te zmiany nie są widoczne gołym okiem, ale dzieją się w naszej skórze – czy tego chcemy, czy nie. To właśnie dlatego skóra po 25 roku życia nazywana jest już skórą dojrzałą. Wymaga innej pielęgnacji i warto o tym pamiętać.
Jak dbać o skórę po 25 r.ż.?
Na początek nie potrzeba radykalnych zmian. Nie u każdej 25-latki od razu pojawiają się zmarszczki, ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nasza skóra lata świetności ma już za sobą. Żeby jak najbardziej oddalić ten moment, gdy zobaczymy pierwszą zmarszczkę w swoim lustrzanym odbiciu, konieczne jest wprowadzenie do swojej pielęgnacji nowych nawyków i produktów, które odpowiednio zadbają o cerę.
- Nawilżaj i odżywiaj, dostarczaj kolagen, kwas hialuronowy, minerały.
- Wspieraj naturalną regenerację skóry i odnowę komórkową.
- Stosuj kosmetyki anti-age, opóźniające starzenie się skóry.
- Chroń skórę przed słońcem filtrami UV, nie tylko latem, ale też zimą.
- Używaj kosmetyków zaleconych przez kosmetologa
- Korzystaj profilaktycznie z odmładzających zabiegów.
Profilaktyka – klucz do młodości
W myśl zasady, że najlepszą obroną jest atak, profilaktyka to najskuteczniejsze narzędzie do walki z przedwczesnymi oznakami starzenia się skóry. Atakujmy niechciane zmarszczki, przebarwienia i nierówności, jeszcze zanim się pojawią. Działajmy zapobiegawczo i eliminujmy przyczyny tego, że skóra traci jędrność i młody wygląd – coraz słabsze nawilżenie, niszczenie włókien kolagenowych itp. Kluczem do zachowania młodego wyglądu na dłużej jest profilaktyka, bo łatwiej jest zapobiegać niż walczyć z niechcianymi zmianami, które już się pojawiły. Trzeba tylko wiedzieć, jakie działania profilaktyczne są najskuteczniejsze, a tu na prowadzenie zdecydowanie wybija się mezoterapia igłowa twarzy.
Mezoterapia igłowa twarzy
To zabieg, który polega na wstrzykiwaniu w skórę specjalnych koktajli odżywczych, dzięki którym niezbędne składniki odżywcze docierają szybko i skutecznie tam, gdzie są najpotrzebniejsze – w głębokie warstwy skóry. Zabieg jest bezbolesny, bo przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Po znieczuleniu skóry specjalną maścią preparat jest wprowadzany pod skórę za pomocą bardzo cienkiej igły. Seria mikronakłuć (od 1 do 4 mm) pozwala na wprowadzenie substancji w głąb skóry szybciej niż w przypadku kremu, którego skuteczność zależy od tego, czy uda mu się przedrzeć przed warstwę naskórka.
Koktajle stosowane do mezoterapii igłowej twarzy zawierają zazwyczaj składniki naturalnie występujące w skórze m.in. kwas hialuronowy, kolagen, czy witaminy, minerały, aminokwasy, peptydy. Może to być profesjonalna mieszanka, ale zdarza się też, że do mezoterapii używa się osocza bogatopłytkowego pozyskanego z naszej krwi.
Wskazania do mezoterapii igłowej
Mezoterapia igłowa to jeden z popularniejszych zabiegów stosowanych w profilaktyce starzenia się skóry, choć nadal mało kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że można wykonać go również profilaktycznie.
Z reguły mezoterapię igłową stosuje się na:
- zmarszczki i drobne bruzdy,
- przebarwienie i plamy na skórze,
- blizny, również te po trądziku,
- wiotczenie skóry twarzy,
- suchość i matowość cery.
Warto zdać sobie sprawę z tego, że im wcześniej zaczniemy odżywiać i rewitalizować naszą skórę, tym lepiej na tym wyjdziemy. Chodzi w końcu o nasz wygląd.
Zalety mezoterapii w profilaktyce
Zabiegów polecanych skórze starzejącej się jest wiele, a jednak to mezoterapia igłowa twarzy skradła serca tylu kobiet. To nic dziwnego. Jest to jeden z najbezpieczniejszych, najprostszych i najskuteczniejszych zabiegów odmładzających. Wystarczy seria kilku krótkich zabiegów, żeby zauważyć wyraźną różnicę w kondycji i wyglądzie cery.
Nie wolno jednak zapominać o znaczeniu mezoterapii igłowej w profilaktyce starzenia się skóry. To najlepsza metoda na opóźnienie momentu pojawienia się pierwszych oznak starości takich jak zmarszczki, przebarwienia czy wiotkość skóry. Decydując się na mezoterapię, w ciągu kilku minut możemy dostarczyć skórze te wszystkie substancje, których zaczyna jej naturalnie brakować. Tym samym, odsuwamy w czasie chwilę, w której skóra straci swoją jędrność i pojawi się pierwsza zmarszczka. Bez żadnych skutków ubocznych! Bez konieczności rekonwalescencji! Bezinwazyjnie i bezpiecznie!
Sekret młodego wyglądu gwiazd
Profilaktyczne stosowanie mezoterapii to właśnie sekret młodego wyglądu wielu gwiazd. W świecie, w którym żyją, najważniejszy jest wygląd, a kontrolę nad nim pomagają przejąć właśnie zabiegi kosmetyczne. Mezoterapia igłowa jest wśród nich tym, który daje najlepsze efekty przy najmniejszej inwazyjności – efekty widać niemal od razu, niepotrzebna jest długa rekonwalescencja po zabiegu, a jego działanie jest naturalne. Wystarczy zresztą spojrzeć na zdjęcia uśmiechniętych celebrytów – to najlepszy dowód, że zabiegi kosmetyczne takie jak mezoterapia są naprawdę skuteczne. A do tego dostępne dla każdego, bo jeden zabieg wcale nie kosztuje tak wiele.
Czy powinnaś spróbować?
Jak najbardziej! Jeśli jeszcze zastanawiać się nad tym, czy warto stosować mezoterapię igłową w profilaktyce starzenia się skóry, to po prostu spróbuj. Przekonasz się, że jest to nieinwazyjny, prosty zabieg, którego efektem jest jedwabiście gładka, maksymalnie odżywiona i nawilżona skóra. To da się poczuć. Docenisz to, że skorzystałaś z zabiegu, gdy rówieśniczki będą już liczyły pierwsze zmarszczki, a Ty nadal będziesz miała piękną, gładką i młodo wyglądają cerę. Mimo upływających lat.
Skuteczność zabiegu mezoterapii zależy oczywiście do tego, w jakim gabinecie będzie wykonana. Warto wybrać ten renomowany, gdzie doświadczeni kosmetolodzy wykonają zabieg za pomocą najlepszych, profesjonalnych preparatów.
Przeciwwskazania do mezoterapii
Jest oczywiście też kilka sytuacji, w których nie można skorzystać z mezoterapii igłowej. Do najczęstszych przeciwwskazań zalicza się:
- uczulenie na któryś ze składników preparatu,
- ciążę i okres karmienia piersią,
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
- stany zapalne i ropne zmiany na skórze,
- choroby autoimmunologiczne i nowotwory