Zabiegi na rozstępy

zabiegi na rozstępyRozstępy są wynikiem gwałtownego rozciągania skóry i pękania włókien odpowiadających za utrzymanie właściwego napięcia skóry. Pojawiają  się przy szybkim zwiększeniu masy ciała (np. u ciężarnych), a także u osób w podeszłym wieku, u których jakość i ilość włókien kolagenowych i elastycznych nie jest już idealna.

Czerwone pręgi, bo tak początkowo wyglądają rozstępy, pojawiają się na brzuchu, na udach i na pośladkach, ale również na piersiach lub pod pachami. Niekiedy mają kolor ciemnofioletowy. U mężczyzn pojawiają się także w okolicy krzyżowej-lędźwiowej i najczęściej są związane z tyciem lub tzw. „budowaniem masy”. Z czasem rozstępy ulegają rozjaśnieniu i nie są już mocno widoczne, ale wtedy już niewiele można z nimi zrobić.

Co do zapobiegania rozstępom, ważne jest regularne masowanie ciała i aplikowanie balsamów ujędrniających/zapobiegających rozstępom. Przykłady jednak pokazują, że u niektórych nawet regularnie stosowane odpowiednie preparaty przeciw rozstępom nie zapobiegły ich pojawieniu się. Wskazuje to na wpływ genetyki i hormonów, a szczególnie hormonu stresu. Nie znaczy to, że nie warto używać kosmetyków. W okresie ciąży bardzo poleca się stosowanie oleju migdałowego, który można nabyć np. w aptece. Można używać go zamiast balsamu lub łączyć z nim.

Co zrobić z rozstępami, gdy już się pojawią? To prawda, że trudno jest się ich pozbyć, ale w początkowej fazie łatwiej je wypłycić i rozjaśnić.  Odpowiednie zabiegi na rozstępy zachęcą do pracy fibroblasty, a te z kolei pobudzą syntezę nowych włókien kolagenu. W wyniku tego rozstępy „nadbudują” się i będą mniej widoczne.

Z najskuteczniejszych zabiegów na rozstępy można wymienić: MEZOTERAPIĘ MIKROIGŁOWĄ, ESTGEN, FALA RADIOWA RF, LIPOMAX, PEELINGI CHEMICZNE. 

Bezpłatna konsultacja kosmetyczna gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna

Bezpłatna konsultacja w gabinecie kosmetycznym

Mamy bardzo dużo zapisów na bezpłatne konsultacje kosmetyczne, dlatego warto skontaktować się z nami jak najszybciej. Zadzwoń już dziś, zanim ktoś inny zajmie Twoje miejsce!

Karboksyterapia na ciało

Niezwykle skuteczna broń w walce z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej, rozstępami, czy bliznami.

Micro-meso-roller - mikromesoterapia

Mezoterapia mikroigłowa - mikromezoterapia

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg intensywnie przeciwzmarszczkowy, wyraźnie wypłycający istniejące zmarszczki, poprawiający gęstość i grubość skóry twarzy, szyi i dekoltu. Idealny dla skór dojrzałych, wiotkich, cienkich.

Mikrodermabrazja - zabieg złuszczający

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazję zalicza się do zabiegów o działaniu złuszczającym i oczyszczającym. Urządzenie, którym wykonuje się zabieg jest wyposażone w głowice diamentowe, które ścierają naskórek.

Poczucie Piękna Wrocław
Gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna
Salon kosmetyczny we Wrocławiu
 
ul. T. Kościuszki 29, Wrocław
NIP 8992941192

Najnowsze opinie

Do gabinetu kosmetycznego POCZUCIE PIĘKNA i w cudowne ręce Pań trafiłam z polecenia i był to strzał w 10!!!! Profesjonalizm oraz niezwykle miła atmosfera, jaką wprowadzają dziewczyny to nie wszystkie atuty tego miejsca. Profesjonalnie wykonywane zabiegi oraz wiedza, jaką posiadają Panie spowodowały, że z przyjemnością oddaje się w Ich ręce :) - Anna M.