Utrata jędrności

 

utrata jędrności skóry na ciele

Gładka i jędrna skóra wygląda atrakcyjniej niż miękka i „lejąca” się. Chociaż najbardziej widoczna dla otoczenia jest nasza twarz i jej ewentualne zmiany w owalu, skóra na ciele także ulega zmianom. Szczególnie widoczne jest to w okolicy dekoltu, przedramion, pośladków i brzucha.

Utrata jędrności skóry jest naturalnym procesem, który pojawia się wraz ze zmianami hormonalnymi, ubytkiem ilości kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze. Osoby szczupłe szybciej zauważają u siebie spadek napięcia skóry.  Do utraty jędrności przyczynia się także bogata w cukry i uboga w witaminy dieta.  Także wahania wagi, spowodowane częstymi dietami, przyczyniają się do spadku napięcia skóry.  Oprócz tych czynników, sucha skóra również szybciej niż gruba staje się miękka i mało jędrna.

Co możemy zrobić, by poprawić jędrność skóry na ciele? Ważny jest ruch, chociażby długie spacery, pływanie lub gimnastyka, która poprawi krążenie. Druga ważna sprawa to dieta: należy pić wodę, dostarczać organizmowi witamin, minerałów i kwasów omega. Palenie papierosów i nadużywanie alkoholu to używki, z których należy zrezygnować. Korzystanie   z terapii hormonalnej według wskazań lekarza pozwala na dłuższe utrzymanie napięcia skóry, ale jeśli nie ma takich wskazań, można wspomóc się naturalnie, np. fitoestrogenami lub dietą bogatą w soję, soczewicę, ziarna sezamu i awocado. W sprzedaży dostępne są też kremy na dekolt i balsamy do ciała z fitoestrogenami.

Także osobom młodym, szczególnie po dietach odchudzających i po ciąży, dokucza niska jędrność skóry na ciele. Naszym celem jest wzmocnienie skóry i przywrócenie jej właściwego napięcia. 

Bezpłatna konsultacja kosmetyczna gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna

Bezpłatna konsultacja w gabinecie kosmetycznym

Mamy bardzo dużo zapisów na bezpłatne konsultacje kosmetyczne, dlatego warto skontaktować się z nami jak najszybciej. Zadzwoń już dziś, zanim ktoś inny zajmie Twoje miejsce!

Micro-meso-roller - mikromesoterapia

Mezoterapia mikroigłowa - mikromezoterapia

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg intensywnie przeciwzmarszczkowy, wyraźnie wypłycający istniejące zmarszczki, poprawiający gęstość i grubość skóry twarzy, szyi i dekoltu. Idealny dla skór dojrzałych, wiotkich, cienkich.

Karboksyterapia na ciało

Niezwykle skuteczna broń w walce z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej, rozstępami, czy bliznami.

Poczucie Piękna Wrocław
Gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna
Salon kosmetyczny we Wrocławiu
 
ul. T. Kościuszki 29, Wrocław
NIP 8992941192

Najnowsze opinie

Do gabinetu kosmetycznego POCZUCIE PIĘKNA i w cudowne ręce Pań trafiłam z polecenia i był to strzał w 10!!!! Profesjonalizm oraz niezwykle miła atmosfera, jaką wprowadzają dziewczyny to nie wszystkie atuty tego miejsca. Profesjonalnie wykonywane zabiegi oraz wiedza, jaką posiadają Panie spowodowały, że z przyjemnością oddaje się w Ich ręce :) - Anna M.