Trądzik różowaty - leczenie

leczenie trądziku różowatego zabiegami w salonie kosmetycznym

Leczenie trądziku różowatego – kiedy zaczyna się problem?

Granica pomiędzy skórą naczyniową a trądzikiem różowatym jest trudna do uchwycenia. Jedni mianem trądziku różowatego określają skóry dotknięte jedynie nawracającym intensywnym rumieniem na skórze - tzw. nadczynnością naczyniowo-ruchową, inni zaś czekają na powstanie krostek i grudek o podłożu niezapalnym.

Leczenie trądziku różowatego domowymi sposobami – warto?

Trądzik różowaty jest dość trudny w pielęgnacji. Osoby nim dotknięte, głównie kobiety, narzekają na uczucie gorąca i kłucia na twarzy, rumień, łuszczenie się naskórka, a także problem z makijażem. Z jednej strony próbują ukryć zaczerwienienie, a z drugiej - sporo kosmetyków podrażnia ich cerę lub „warzy się” na niej. W większości przypadków niezbędna jest wizyta u specjalisty, który dobierze odpowiednie metody leczenia trądziku różowatego w gabinecie kosmetycznym i bezpieczne sposoby pielęgnacji domowej.

Zabiegi na trądzik różowaty – zaczynamy od przyczyn problemu

Kluczem do leczenia trądziku różowatego jest zdiagnozowanie przyczyny problemu i określenie obszarów wymagających terapii. U kobiet trądzik różowaty pojawia się na policzkach, brodzie i nosie. W przypadku mężczyzn trądzik różowaty pojawia się rzadziej, ale za to zmiany są bardziej widoczne – pojawia się przerost tkanki łącznej. Jest to tzw. guzowatość nosa - czerwone, wypukłe grudki zniekształcają nos. Powstaje „nos kalafiorowaty”. Ponieważ są to już zaawansowane zmiany, warto wcześniej zadbać o odpowiednią pielęgnację i tryb życia.

Przyczyny pojawienia się trądziku różowatego nie są do końca wyjaśnione, ale zauważono pewne zależności:

  • pojawia się on przeważnie u osób o jasnej i cienkiej cerze,
  • wykształca się z cery naczyniowej, skłonnej do rumienienia się,
  • daje o sobie znać poprzez reakcję skóry na alkohol, przyprawy, gorąco i stres,
  • często ma podłoże genetyczne (przechodzi z pokolenia na pokolenie),
  • u kobiet jest związany z nerwicą naczynioruchową, która pojawia się w okresie menopauzy,
  • często współistnieje z zapaleniem spojówek i brzegów powiek.

Trądzik różowaty - zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Chociaż trądzik różowaty nie jest łatwy w pielęgnacji i leczeniu, obecny rozwój kosmetologii i dermatologii pozwala nad nim skutecznie zapanować. Dysponujemy nowoczesnymi metodami, które pomagają zahamować rozwój choroby i pozbyć się istniejących, widocznych na skórze zmian. Bardzo dobrze sprawdza się kwas azelainowy na trądzik różowaty – dermatologiczny peeling chemiczny, który wyciszy stany zapalne, złagodzi rumień, uspokoi skórę oraz zmniejszy obrzęk. Przy stanach zapalnych także  kwas salicylowy jest skutecznym rozwiązaniem. W zależności od rodzaju i stopnia nasilenia zabiegu te wykonujemy w serii.

W przypadki skór bardzo problematycznych, będących podczas aktywnego leczenia dermatologicznego możemy także wykonywać zabiegi z użyciem żelu bioaktywnego, który przyspiesza regenerację i wzmacnia skórę.

Zabiegi laserowe są także bardzo skuteczne w przypadku leczenia trądziku różowatego. Obkurczanie ścian naczyń krwionośnych, zamykanie drobnych naczynek, to idealne rozwiązania na likwidację rumienia, czyli zaczerwienionych policzków.

 

Leczenie trądziku różowatego - oferta:

Bezpłatna konsultacja kosmetyczna gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna

Bezpłatna konsultacja w gabinecie kosmetycznym

Mamy bardzo dużo zapisów na bezpłatne konsultacje kosmetyczne, dlatego warto skontaktować się z nami jak najszybciej. Zadzwoń już dziś, zanim ktoś inny zajmie Twoje miejsce!

Azelac - kwas azelainowy

Azelac - kwas azelainowy

Dermatologiczny peeling chemiczny o działaniu łagodzącym, oczyszczającym, dla skór wrażliwych, płytko unaczynionych.

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek laserm E-light VPL SHR - to bardzo precyzyjna, bezpieczna i skuteczna metoda zamykania naczynek oraz likwidowania innych problemów naczyniowych.

Indywidualna terapia na trądzik różowaty

Trądzik różowaty z reguły dotyka osoby po 40 roku życia. Nierzadko towarzyszą mu kłopoty natury gastrycznej, wrzody żołądka, niestrawność, dysbioza jelitowa.

Salipeel lic - kwas salicylowy

Salicylic- kwas salicylowy

Salicylic - dermatologiczny peeling chemiczny, jedyny kwas działający intensywnie na zmiany zapalne na skórze, a jednocześnie delikatny dla skór wrażliwych. Ma działanie wyciszające, przeciwtrądzikowe, wygładzające, zwężające pory, łagodzące stany zapalne i naczyniowe skóry.

Zabieg Dermapen 4.0

Zabiegu na twarz

Dermapen 4.0 to obecnie najskuteczniejszy zabieg kosmetologiczny z zakresu mezoterapii frakcyjnej, mikroigłowej.

Comodex - zabieg przeciwtrądzikowy

Zabiegu na twarz

Comodex to innowacyjny zabieg przeznaczony dla cer tłustych, mieszanych i trądzikowych.

Poczucie Piękna Wrocław
Gabinet kosmetyczny Poczucie Piękna
Salon kosmetyczny we Wrocławiu
 
ul. T. Kościuszki 29, Wrocław
NIP 8992941192

Najnowsze opinie

Do gabinetu kosmetycznego POCZUCIE PIĘKNA i w cudowne ręce Pań trafiłam z polecenia i był to strzał w 10!!!! Profesjonalizm oraz niezwykle miła atmosfera, jaką wprowadzają dziewczyny to nie wszystkie atuty tego miejsca. Profesjonalnie wykonywane zabiegi oraz wiedza, jaką posiadają Panie spowodowały, że z przyjemnością oddaje się w Ich ręce :) - Anna M.